יצירת קשר
 
 
דיור מוגן
  
אודות
  
צור קשר

יצירת קשר
 
 בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי הפך בשנים האחרונות להיות מנושא אשר ממעטים לדבר עליו אל נושא שיחה רלוונטי גם בקרב הגיל השלישי וגם בקרב ילדי אנשים אשר רושמים את הוריהם אל בית אבות סיעודי. הויכוח האין סופי לגבי האם זה נכון מבחינה מוסרית להכניס את הורינו אל בית אבות סיעודי כנראה לא ייפתר לעולם, אך אין ספק שבשנים האחרונות חלו שינויים מהותיים בתחום בית אבות סיעודי, אשר פייסו ולו במעט גם את המתנגדים העזים ביותר שקמו לתחום של בית אבות סיעודי.

החשש העיקרי של אנשים מלרשום את הורים אל בית אבות סיעודי נעוץ בעובדה שאנשים לא רוצים שעצם הכנסת הוריהם אל בית אבות סיעודי תתפרש כבריחה מאחריות וחוסר רצון לטפל בהורים כאשר הם זקוקים להשגחה או סיוע יותר מאשר בעבר. החשש הזה הוא מובן, במיוחד כלפי אנשים מבוגרים אשר בריאותם מתחילה להתדרדר. אך בשנים האחרונות החלה להתפתח תפיסה לפיה בית אבות סיעודי הוא למעשה אפשרות רצויה ומקובלת הן על פני ההורים והן על פני הילדים שלהם.

שני דברים עיקריים אשר אנשים בגיל השלישי זקוקים לו 

בית אבות סיעודי מעניק לדיירים בו שני אספקטים עיקריים אשר אנשים בגיל השלישי זקוקים לו כל כך – חייב חברה עשירים וטיפול רפואי צמוד. אנשים רבים נרשמים אל בית אבות סיעודי גם מבלי שהם סובלים מבעיות רפואיות אלא בגלל המסגרת החברתית אשר בית אבות סיעודי מעניק להם – אנשים בגילם, ברמת השכלתם, ובמוסד עצמו מתקיימות פעילויות רבות להנעמת זמנם של הדיירים.

לגבי השגחה רפואית או סיעודית – הרי שמי שנזקק לטיפול צמוד זה אך טבעי שיצטרך אל בית אבות סיעודי. רבים מעדיפים לרשום את הוריהם אל דירות דיור מוגן מאשר להשיג עבורם מטפלת פיליפינית, למשל, שתדאג לצרכיהם.